Filmowe podsumowanie 2013 roku: Top 3 najgorszych horrorów

2013

3. „Zombie Massacre”

zombiemassacre

     „Niemiecki Ed Wood – sir Uwe Boll – przedstawia ‚Masakrę żywych trupów’, znaną także jako ‚Zombie Massacre’ lub ‚Apocalypse Z’. Film, wydany na fali sukcesu blockbustera ‚World War Z’ z Bradem Pittem jako śledczym ONZ powstrzymującym pandemię zombie, nie oferuje ani masakry z udziałem łaknących krwi truposzy, ani apokalipsy.”

2. „Rekinado”

sharknado

     Z dziełami wytwórni The Asylum bywa różnie – większości z nich nie da się oglądać, nieliczne okazują się całkiem przystępne („Sherlock Holmes”, „When a Killer Calls”), inne są tak złe, że prawie dobre. Tegoroczny przebój stacji Syfy, „Rekinado”, wyprodukowany właśnie przez wzięte studio, ma nieszczęście znajdować się w tej pierwszej grupie. Współczuję grającym w filmie Tarze Reid i Ianowi Zieringowi, ich rodzinom, jak i każdemu, kto zetknął się z historią wirujących w trąbie powietrznej rekinów. „Sharknado” to ostateczny upadek telewizji.

1. „Piła mechaniczna 3D”

chainsaw3d

     „Piła mechaniczna 3D”, pomimo obiecującego zwiastuna, okazała się prawdziwą porażką – niestety, największą w mijającym roku. Leatherface powrócił na ekrany kin raz jeszcze, ponownie przybierając nowe oblicze. Tym razem jest to oblicze wstydu, hańby i skrajnego materializmu producentów, niemających zielonego pojęcia o pięknie filmowego horroru. Stworzone przez nich popłuczyny po kultowej legendzie zawierają archiwalne sceny z oryginalnej „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”, przeplatające się z dogranymi na nowo ujęciami zdarzeń sprzed czterdziestu lat. Oba materiały zmontowano w bezsensowną całość i na siłę wciśnięto widzowi jako „prolog”. No i kto to draniom wybaczy?

Reklamy

3 myśli w temacie “Filmowe podsumowanie 2013 roku: Top 3 najgorszych horrorów”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s