Twórcy „Starry Eyes” odwołają się do „Egzorcysty”

     Dennis Widmyer i Kevin Kolsch, twórcy znakomicie przyjętego niezależnego horroru „Starry Eyes”, zostali zatrudnieni przez Summit Entertainment (oddział Lionsgate) do pracy nad projektem „Exorcism Diaries”. Będzie to film luźno oparty na kultowym „Egzorcyście” Williama Friedkina, a właściwie na wydarzeniach, które go zainspirowały.

exorcismdiaries

     „Exorcism Diaries” przedstawi historię młodej kobiety, która opuszcza ośrodek leczenia uzależnień i próbuje odpokutować własne winy. Bohaterka odkrywa, iż członkowie jej rodziny powiązani są ze sprawą kontrowersyjnych egzorcyzmów, i dowiaduje się, że związek ten może być powodem agresywnego zachowania jej brata.

     Widmyer i Kolsch przepiszą wcześniejszy scenariusz autorstwa Mike’a Flanagana i Jeffa Howarda („Oculus”), a także wyreżyserują na jego podstawie film. Produkcją zajmą się Roy Lee, Doug Davison i Sonny Mallhi, a produkcją wykonawczą – John Middleton oraz Adam Stone.

     „Starry Eyes” opowiadał o ciemnej stronie Hollywoodu i był przebojem festiwalowym 2014 roku. Pojawił się też w wielu końcowo rocznych notowaniach zestawiających najlepsze horrory minionych miesięcy.

starry

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s