Coraz więcej wiadomo o „Halloween Returns” Marcusa Dunstana

        Od czerwca wiadomo, że najnowszy horror o Michaelu Myersie – „Halloween Returns” – wyreżyserowany zostanie przez Marcusa Dunstana, a napisany został przez Dunstana i Patricka Meltona. Aż do teraz niewiele o projekcie mówiono. Zasłonę milczenia zdarł jednak sam Dunstan.

Halloween78

     Reżyser planuje otworzyć swój film krzykliwie, rozpoczynając go sceną pełną brutalności. Inspiracją dla obrazu ma być morderstwo jednego z członków rodziny Dunstana. Dunstan sugeruje jednak, że „Halloween Returns” nakręcony zostanie w tradycji pierwszego filmu z serii, wyreżyserowanego przez Johna Carpentera, i nie będzie skupiał się na rozlewie sztucznej krwi. „Sylwetka Michaela Myersa opiera się na subtelności i suspensie”, wytłumaczył reżyser. „Suspens nie ma być drogi czy efekciarski. Pojedynki karate w płonącym budynku – owszem.”

     Dunstan zasugerował też, że jedną z aktorek, które wystąpią w „Returns” , będzie Gillian Jacobs („The Box. Pułapka”, „Community”). Zapytany o chęć dalszego rozwoju serii, odpowiedział, że chce „uczynić z ‚Halloween’ trylogię ‚Mrocznego Rycerza’ Christophera Nolana”.

     „Halloween Returns” w kinach pojawi się dopiero w przyszłym roku. Scenariusz filmu skupia się na losach nastolatków z Haddonfield – rodzinnego miasta psychopatycznego Myersa. Jednym z bohaterów jest osiemnastoletni syn jednej z ofiar szaleńca. Wraz z inną postacią planuje on zemstę na Michaelu, który został skazany na karę śmierci.

     Marcus Dunstan i Patrick Melton w świecie horroru dali się poznać jako autorzy scenariuszy takich filmów jak „Piła IV”, „Kolekcjoner”, „Krwawa uczta” czy „Pirania 3DD”.

Halloween78-2

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

2 myśli w temacie “Coraz więcej wiadomo o „Halloween Returns” Marcusa Dunstana”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s