Powstanie remake „Memento” Christophera Nolana

     „Memento”, niezwykle mroczny dreszczowiec Christophera Nolana, który zwrócił na reżysera uwagę całego filmowego świata i został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji XXI wieku, doczeka się remake’u. Za realizację nowej wersji znanego dzieła odpowiadać będzie studio AMBI Pictures, zarządzane przez Andreę Iervolino i Monikę Bacardi.

memento nolan

     W udzielonym wywiadzie Bacardi powiedziała: „,Memento’ to arcydzieło, które sprawia, że widzowie poświęcają mu uwagę nie tylko w trakcie jego trwania, ale też po zakończeniu seansu – to świadectwo jego śmiałości. Chcemy pozostać wierni wizji Christophera Nolana, a jednocześnie stworzyć pamiętny obraz, będący równie niespokojny (…) co oryginał. Dostarczenie widzom filmu cechującego się taką maestrią, jak pierwowzór, to nie lada wyzwanie, nasza ekipa jest jednak podekscytowana i zmotywowana do działania.”

     W „Memento” grany przez Guya Pearce’a Leonard Shelby poszukuje zabójcy swojej żony. Zadanie jest utrudnione – mężczyzna cierpi bowiem na rzadkie zaburzenie pamięci krótkotrwałej. Z tego powodu bohater zmuszony jest do nieustannego wykonywania notatek, między innymi tatuując je na własnym ciele. Dzieło Nolana wyróżniono dwiema nominacjami do Oscara – za najlepszy scenariusz oryginalny oraz montaż.

     Nie wyłoniono póki co ani reżysera projektu, ani członków obsady aktorskiej.

memento nolan 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s