Coraz więcej wiadomo na temat projektu „Hellraiser: Judgment”

     Przedwczoraj w sieci pojawiła się pierwsza grafika koncepcyjna z filmu „Hellraiser: Judgment” – długo wyczekiwanej dziesiątej odsłony kultowej serii horrorów. Wiemy już, że aktor Paul T. Taylor zastąpi Douga Bradleya w etatowej dla niego roli Pinheada – piekielnego demona, przywódcy świata Cenobitów. Znane jest także nazwisko reżysera „Judgment”, na którego wytypowano Gary’ego J. Tunnicliffe’a, uznanego artystę make-upowego.

Hellraiser1

     W wywiadzie udzielonym serwisowi Bloody Disgusting Tunnicliffe potwierdził, że „Judgment” wyewoluował na kanwie scenariusza, który, choć inaugurowany był jako kontynuacja „Hellraisera”, przez dłuższy czas miał służyć za pożywkę dla filmu niezwiązanego z uniwersum Pinheada. Skrypt przeszedł więc szereg poprawek, będąc kilkukrotnie przepisywanym. Swoim tonem „Judgment” ma ponoć przypominać dokonania takich wirtuozów kina, jak Terry Gilliam, David Fincher, Guilermo del Toro, David Cronenberg czy wreszcie Clive Barker (inicjator serii). Tunnicliffe zaznaczył, że studio Dimension Films pozwoliło mu na nakręcenie horroru niemainstreamowego, bardziej „ryzykownego”.

     Wiadomo też, że sequel kręcony jest, by zachować prawa wytwórni Dimension do filmowej serii. Choć wszedł do produkcji w wyjątkowych i przyspieszonych okolicznościach, reżyser zapewnia, że nie okaże się dziełem chybionym (jak chłodno przyjęty przez krytyków „Hellraiser: Revelations”, mogący „pochwalić się” podobną historią produkcji).

Hellraiser2

     W „Hellraiser: Judgment” trzej detektywi ruszą w pościg za bezwzględnym mordercą, terroryzującym miasto. Wpadną w wir makabrycznych wydarzeń i odkryją, że za okrutnymi zbrodniami mogą stać siły nie z tego świata – świata symbiotycznego bólu i rozkoszy. Obsadę kontynuacji zasilają Heather Langenkamp („Koszmar z ulicy Wiązów”), Damon Carney, Randy Wayne, John Culager i Diane Goldner.

     Pierwszy „Hellraiser”, opatrzony podtytułem „Wysłannik piekieł”, wydany został w 1987 roku. Za sprawą rewelacyjnych efektów specjalnych i mrocznego scenariusza wpisał się w kanon kina grozy. Pociągnął za sobą długą serię sequeli: do 2011 powstało dziewięć splatterów powiązanych postacią Pinheada.

Hellraiser3

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

Reklamy

3 myśli w temacie “Coraz więcej wiadomo na temat projektu „Hellraiser: Judgment””

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s