Nowe „Dzieci kukurydzy” na wykończeniu? Wiele wskazuje na to, że tak

     Wytwórnię Dimension Films spotykają ostatnimi czasy same nieszczęścia. Studio straciło prawa do sagi „Halloween”, a także zostało zmuszone do odwleczenia premiery „Amityville: The Awakening” na przyszły rok. Pospiesznie do produkcji wszedł też „Hellraiser: Judgment” – nowy przedstawiciel serii splatterów powiązanych postacią morderczego demona Pinheada. Wytwórnia realizuje ten projekt w najprędszym dla siebie tempie, by nie utracić praw do tytułu (jak w przypadku horrorów o Michaelu Myersie).

Children2

      Okazuje się, że Dimension opracowuje jeszcze jedną kontynuację kultowego filmu grozy. Mowa o sequelu „Dzieci kukurydzy” – klasycznej pozycji z 1984 roku, opartej na prozie Stephena Kinga. Serwis Bloody Disgusting dowiedział się, że film kręcony jest w Oklahoma City pod roboczym tytułem „Runaway”. Za kamerą postawiono Johna Gulagera, twórcę „Piranii 3DD” i „Krwawej uczty”. Zdjęcia trwają najwyraźniej od dłuższego czasu, mają bowiem został ukończone 2 kwietnia.

     W produkcję zaangażowano artystów ściśle związanych z gatunkiem horroru. Scenarzystą nowych „Dzieci kukurydzy” jest ponoć Joel Soisson („Puls 2”, „Dracula 2000”, „Cam2Cam”). Kilka lat temu napisał on już skrypt „Dzieci kukurydzy 8: Genezy”. Jako operatora obrazu zatrudniono Alexandre’a Lehmanna („The Collector”). Soisson produkuje sequel wraz z Mikiem Leahym i Seanem Patrickiem Eatonem.

Children3.jpg

     Osadzona na Środkowym Zachodzie USA akcja filmu skupi się na losach ciężarnej kobiety, która ucieka z rąk morderczego kultu religijnego. Niemal dekadę spędza żyjąc anonimowo: chce udaremnić synowi wiedzy o okropnościach, jakich doświadczyła. Trafia wreszcie do małego miasteczka w stanie Oklahoma. Tam prześladowana jest przez nieopisane zło, które chce odebrać jej dziecko. Wierzy się, że „Runaway” to kontynuacja „Dzieci kukurydzy” z 2009 roku, które stanowiły telewizyjny remake serii.

     Oryginał z 1984 roku, poza wspomnianym remakiem, doczekał się siedmiu sequeli. W „Dzieciach kukurydzy III: Miejskich żniwach” (1995) debiutowała młoda Charlize Theron, w „piątce” grała Eva Mendes.

Children4

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s