Netflix przymierza się do realizacji nowego filmu Adama Wingarda

     Adam Wingard to jedno z ciekawszych nazwisk współczesnej sceny horroru. Po kilku dobrze przyjętych, niezależnych produkcjach reżyser zaimponował widzom skąpanym w syntezatorowych dźwiękach retro-dreszczowcem „Gość”. Nic dziwnego, że artysta podąża za ciosem i szybko realizuje kolejny film. „Death Note” miał zostać wyprodukowany przez Warner Bros., lecz studio zrezygnowało ze współpracy z Wingardem. Jego projekt nie pozostał jednak opuszczony na długo; przejął go Netflix.

adamwingard

     W rolach głównych wystąpią w „Death Note” aktorka i piosenkarka Margaret Qualley oraz Nat Wolff, znany z roli Isaaca w dramacie „Gwiazd naszych wina”. Scenariusz filmu skupia się na losach studenta, który dowiaduje się o istnieniu tajemniczego notatnika. Notes posiada nadprzyrodzone zdolności: jeśli wpisze się do niego nazwisko konkretnej osoby, ów nieszczęśnik umiera. Feralny przedmiot trafia w ręce bohatera, przez co chłopak ścigany jest przez organy policji – w okolicy doszło już do wielu niewytłumaczalnych zbrodni. Student poznaje też iście demonicznego poprzedniego właściciela notatnika.

     Wingard reżyseruje film na podstawie scenariusza autorstwa Jeremy’ego Slatera. Produkują Roy Lee, Dan Lin, Jason Hoffs i Masi Oka. Produkcją wykonawczą zajmują się Brian Witten i Doug Davison. Zdjęcia do „Death Note” ruszą w czerwcu.

     Film nie jest jedynym nadchodzącym projektem twórcy „Gościa”. Wingard wyreżyserował pilotażowy odcinek serialu „Outcast”, który premierowo nadany zostanie przez stację Cinemax 3 czerwca.

guest1

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

2 myśli w temacie “Netflix przymierza się do realizacji nowego filmu Adama Wingarda”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s