Przerażający zwiastun „The Woods” – nowego horroru Adama Wingarda

     „The Woods”, najnowszy film w reżyserii Adama Wingarda („Gość”), okrzyknięty został przez producentów mianem „nowego początku w gatunku kina grozy”. Opinii tej wtórują dziennikarze serwisu Bloody-Disgusting.com, według których projekt zasługuje na miano jednego z najbardziej przerażających horrorów w dziejach. Przesadzone czy nie, marketingowe podszepty zwracają na film uwagę. Studio Lionsgate jako datę premiery „The Woods” wskazuje 16 września trwającego roku.

     Choć wciąż nie ujawniono szczegółów fabuły, wiadomo, że horror skupi się na losach grupki bohaterów – studentów college’u, którzy podczas wyprawy błądzą w tytułowym lesie. Wkrótce odkrywają, że ktoś ich obserwuje. Projekt szykowany jest przez Wingarda od dłuższego czasu. W przeszłości przypuszczano, że może zostać osadzony w uniwersum, w którym rozgrywał się klasyk Eduardo Sancheza i Daniela Myricka „Blair Witch Project”.

     Wingard wyreżyserował „The Woods” w oparciu o scenariusz Simona Barretta. To jego stały współpracownik; dzięki ich solidarnej pracy fani kina z dreszczykiem otrzymali takie perły, jak „Następny jesteś ty” czy „Naprawdę straszna śmierć”. „The Woods” ma szansę okazać się dla reżysera przełomem. Żadne z jego poprzednich dzieł zostało wyprodukowane przez wytwórnię mainstreamową.

woods2

     Role główne odgrywają w filmie James Allen McCune, Callie Hernandez, Brandon Scott, Valorie Curry, Corbin Reid i Wes Robinson. Wśród producentów figurują nazwiska uchodzące w branży horroru za renomowane: Roy Lee („The Ring”, „The Grudge – Klątwa”, „Nieznajomi”), Steven Schneider („Paranormal Activity”, „Naznaczony”), Keith Calder i Jessica Wu („Gość”).

     4 czerwca na antenie stacji FOX odbędzie się polska premiera serialu „Outcast: Opętanie”. Reżyserem pilota jest właśnie Wingard.

woods3

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

Jeden komentarz na temat “Przerażający zwiastun „The Woods” – nowego horroru Adama Wingarda”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s