Eli Roth pracuje nad sequelem „The Green Inferno”

     „The Green Inferno” Eliego Rotha – kanibalistyczny horror, który zaszokował widzów we wrześniu ubiegłego roku – dość długo czekał na możliwość wydania przez swojego oficjalnego dystrybutora. Po premierze na MFF w Toronto w 2013 zapowiedziano, że obraz trafi do kin dokładnie za rok. Tak się jednak nie stało, a projekt opublikowano dopiero dwa lata później. Jeszcze przed premierą festiwalową media zapowiadały, że film doczeka się sequela: sugerowano, że obraz zatytułowany „Beyond the Green Inferno” wyreżyseruje Nicolás López, stały kolaborant Rotha. Niemniej na tych donosach spekulacje się ucięły.

greeninfernosequel1

     Teraz okazuje się, że projekt, noszący roboczy tytuł „The Green Inferno 2”, wcale nie spalił na panewce. TheWrap.com informuje, że Roth nie porzucił kontynuacji, która znajduje się we wczesnych etapach przygotowawczych. Witryna nie precyzuje, czy tytuł filmu, „Beyond the Green Inferno”, pozostanie niezmieniony. Nie wiadomo też, czy Roth obraz wyreżyseruje, czy jedynie wyprodukuje (w ciągu ostatnich lat pracował głównie na stanowiskach producenckich).

     W „The Green Inferno” grupa lekkomyślnych, egoistycznych aktywistów ekologicznych z Nowego Jorku zostaje pojmana przez kryjących się w peruwiańskiej dziczy tubylców. Plemienni mieszkańcy dżungli, którym młodzi bohaterowie chcą pomóc, okazują się bezwzględnymi kanibalami. Horror chwalony był przez Stephena Kinga, który widział w nim dzieło bijące pokłony gatunkowym klasykom z lat 70. Przy budżecie nieprzekraczającym pięciu milionów dolarów film zainkasował niemal 13 mln USD, co szeroko otwiera furtkę na ostateczne powstanie kontynuacji.

     Aktualnie Eli Roth przymierza się do reżyserii krótkiego metrażu napisanego przez Solona Papageorgio. Osiemnastoletni Grek zwyciężył interaktywny konkurs, który hollywoodzki gwiazdor zorganizował przy współpracy ze stroną MoviePilot.com. W nagrodę na bazie jego scenariusza twórca „Hostelu” wyreżyseruje film krótkometrażowy.

greeninfernosequel2

     Tekst znajduje się także na stronie MoviesRoom.pl, pod niniejszym odnośnikiem. Zapraszam do śledzenia swojego profilu w tym serwisie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s